
Krkonoše
České Krkonoše jsou nejvyšší pohoří Česka a České vysočiny, které zasahuje i do Polska. Od listopadu do dubna zde leží velké množství sněhu, což láká milovníky lyžování z tuzemska i ze zahraničí. Krkonošský národní park (550 m2) je mimořádně cenným přírodním územím obývaným divokými zvířaty.
Krkonoše se díky svému kouzlu a vynikajícím sněhovým podmínkám staly magnetem pro turisty, kteří hledají bezstarostnou dovolenou. Právě zde se natáčely scény pro film Letopisy Narnie... Není divu, vždyť je to místo jako z pohádky - horské štíty vystupující z hustých jehličnatých lesů, vlhké rokle a horské vodopády s křišťálově čistou vodou vykouzlí opravdu nevšední prostředí. Mimochodem, ve středověku to bylo mnohem divočejší a nebezpečnější pohoří, protože tu prakticky nikdo nežil. Místní pověsti a legendy dokonce vyprávěly o obru Karkonošovi, obdařeném nadlidskou silou, kterému se připisovalo vyvolávání přírodních katastrof, jako jsou povodně a sesuvy skal.
Pitím piva to však nekončí. Známé (i méně známé) lázně a resorty totiž zařadily do své nabídky i pivní wellness. Obzvláště oblíbené jsou pivní koupele, při nichž výživné složky blahodárně působí na pokožku a navíc musí koupající se napít přiměřeného množství alkoholu – samozřejmě z pivní sklenice, ne přímo z vany. Jedná se pravděpodobně o jednu z nejoblíbenějších wellness procedur mezi... pány. Po koupeli v pivu a ochutnávce všech druhů zlatavého moku v místních hospodách si ještě můžete jako suvenýr nebo dárek koupit pivní kosmetiku - šampony, sprchové gely a balzámy na bázi chmele prý výborně pečují o pokožku a vlasy.
Bílé šílenství
Lyžování sice není s Českou republikou spojováno tolik jako knedlíky nebo pivo, ale milovníci lyžování si české sjezdovky užívají stále častěji. Hlavní lyžařskou oblastí v České republice jsou Krkonoše. Nejsou to sice žádné velehory (nejvyšší vrchol je Sněžka: 1 602 m n. m.), ale jsou proslulé bohatými sněhovými srážkami a nejznámější české lyžařské středisko - Špindlerův Mlýn - je systematicky modernizováno a nyní disponuje rozsáhlou sítí perfektně upravených sjezdovek a stále modernějších vleků (17 vleků a 26 km sjezdovek). V okolí doporučujeme zejména jízdu na koloběžkách (a v zimě na saních) ze Špindlerovy boudy. Dalšími plusovými body jsou příznivé ceny a pohodlný, nepříliš dlouhý dojezd do Polska. Jsou zde také trasy pro snowboarding a běžecké lyžování (až 30 km). Zajímavou formou trávení volného času zde může být také snowtubing, tedy sjíždění sjezdovek v gumové nafouknuté pneumatice.Pivní lázně a tradice vaření zlatého piva
Pivo je charakteristickým znakem České republiky. Množství velkých i malých (někdy pro konkrétní hospodu) pivovarů vyrábí miliony litrů piva pro domácí i exportní použití. K těm nejznámějším patří samozřejmě pěnivý mok pilsner (vyráběný v Plzni), budweiser (vývozní artikl Českých Budějovic) a staropramen (nejznámější pražské pivo), ale každý region je věrný i místním značkám.Pitím piva to však nekončí. Známé (i méně známé) lázně a resorty totiž zařadily do své nabídky i pivní wellness. Obzvláště oblíbené jsou pivní koupele, při nichž výživné složky blahodárně působí na pokožku a navíc musí koupající se napít přiměřeného množství alkoholu – samozřejmě z pivní sklenice, ne přímo z vany. Jedná se pravděpodobně o jednu z nejoblíbenějších wellness procedur mezi... pány. Po koupeli v pivu a ochutnávce všech druhů zlatavého moku v místních hospodách si ještě můžete jako suvenýr nebo dárek koupit pivní kosmetiku - šampony, sprchové gely a balzámy na bázi chmele prý výborně pečují o pokožku a vlasy.